Przykładowy jadłospis przy cukrzycy ciążowej
JADŁOSPISY

Przykładowy jadłospis przy cukrzycy ciążowej

Przykładowy jadłospis przy cukrzycy ciążowej uwzględnia wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla wzmocnienia organizmu kobiety w ciąży i prawidłowego rozwoju płodu. Posiłki są sycące i dostarczą tak potrzebnych przyszłej mamie i jej dziecku witamin i mikroelementów.
Większość kobiet z cukrzycą ciążową nie musi przyjmować insuliny – wyrównany poziom cukru we krwi często można stosować dzięki stosmu jadłospisowi. Dieta cukrzycowa to po prostu zdrowa dieta, którą tak naprawdę musisz użyć każdej przyszła mama.

Prawidłowe odżywianie kobiet w ciąży ma duże znaczenie dla rozwoju dziecka. Przyszła mama ma odżywiać się zdrowo, musi dostarczać zestaw składników odżywczych i odżywczych, wykrywać cukrzycę ciążową, aby dieta była pierwszym leczeniem.
Głównym celem leczenia dietetycznego jest przede wszystkim wzrost masy ciała matki i dziecka oraz uwzględnienie noromoglikemii.

DIETA DLA PACJENTKI Z CUKRZYCĄ CIĄŻOWĄ

Kobieta w ciąży nie powinna być głodna, ale nie oznacza, że ​​może jeść wszystko, co chce w sposób dostępny, dieta musi traktować jak lekarstwo i wszystkie zalecane produkty mogą być spożywać w ilościach. Ilość kalorii zależnych jest od masy ciała, wzrostu, wieku i aktywności fizycznej.
Zapotrzebowanie kaloryczne należy ustalić lekarza diabetologa lub dietetyka.

 

 • Kaloryczność powinna wynosić od 1500-2400 kcal
   40-50% węglowodanów, 20% białka (1,3g / kg masy ciała), 20-30% tłuszczów
 •  Zaleca się 6 do 8 posiłków, 3 główne posiłki i 3, 4, 5 przekąsek, taki rozkład posiłków sprzyja utrzymaniu w normie glikemii.
 • I śniadanie powinno być spożyte nie później niż 8.30.
 • Przerwy między posiłkami nie dłuższe jak 2- 2,5 -3 godzin, przesunąć czas przesunięcia w spożyciu posiłków do około ½ godzin.
 • Główne składowe diety są węglowodanowe – zawierają udział procentowy w diecie, są dostępne do obliczania zużycia energii, ale mają wpływ na wartość glikemii.
 •  W trakcie leczenia dietetycznego należy obowiązkowo badać obecność acetonu w moczu przy pomocy pasków testowych. Aceton świadczy o stanie głodu kultury matki i jest szkodliwy dla płodu. Rozwiązaniem jest spożywanie dodatkowej kolacji, poleca się białe pieczywo i mleko.
 •  Ważone produkty ma też duże znaczenie, szczególnie pieczywo, produkty zbożowe i owoce.
 •  Węglowodany proste takie jak cukier, słodycze, przetwory owocowe, dżem, miód z diety należy wyeliminować.
 • Słodziki i słodycze dla kobiet w ciąży są zabronione

Przykładowy jadłospis przy cukrzycy ciążowej

Wartość kaloryczna zaproponowanego jadłospisu wynosi około 2000 kcal. Składa się z sześciu posiłków, zawierający  około 25 % biała, 30 % tłuszczów i  45 % węglowodanów.

Przykładowy jadłospis przy cukrzycy ciążowej

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz mój wcześniejszy post Cukrzyca ciążowa – leczenie i dietoterapia.
Znajdziesz w nim zalecenia żywieniowe, listę produktów zalecanych i przeciwskazanych w diecie  oraz przykładowy jadłospis przy cukrzycy ciążowej.

Cześć! Jestem Kasia i jestem dietetykiem.Ciesze się, że trafiłeś na mojego bloga.Czytając moje wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kwota częściowa
0,00 
Całkowita kwota
0,00 
Kontynuuj zakypy
0